Dil
Türkçe English
Para Birimi
TL $
Alışveriş sepetiniz boş!

Strafor

Strafor ve Pırıltılı Strafor

Ham petrolden üretilen ve sentetik bir malzeme olan strafor günümüzde farklı kullanım alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Genellikle ısı yalıtımında kullanılan strafor beyaz köpük görünümündedir. Paketlemede de karşımıza çıkan strafor dekoratif malzeme üretiminde de yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır. Strafor ayrıca vitrin ve tavan uygulamaları, Alışveriş merkezi süslemeleri, sahne dekorları gibi alanlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Strafor ekonomik bir malzeme olmanın yanı sıra hafif bir malzemedir. Ancak buna karşın yüksek bir dirence sahiptir. Zehirli gazlar içermeyen strafor çevre dostudur ayrıcı sıvı emme özelliği oldukça düşüktür. Darbelere karşı dirençlidir. Strafor üzerinde boya ve baskı uygulaması yapılarak istenilen görüntü elde edilebilir. Zamanla çüremeye yapmayan straforlar yangına karşı da yüksek dayanımlıdır.

Günümüzde ısı yalıtım ve paketlemenin yanında tavan ve duvar süslemeleri olarak kullanılan straforlar iç ve dış mekan süslemelerinde karşımıza çıkmaktadır. Pırıltılı straforlar olarak adlandırılan bu strafor çeşidi ile tavanlarınızı ve duvarlarınızı dekoratif olarak süsleyebilirsiniz.

Tavan süslemelerinde de karşımıza çıkan straforlar hem oldukça kaliteli hem de düşük maliyetlidir. Ev dekorasyonunda da önemli bir yere sahip olan pırıltılı straforları siz de tavan ya da duvarlarınızda rahatlıkla dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Straforlar hem zemine zarar vermeyecek hem de yalıtım amaçlı kullanılabilecektir.

Pırıltılı straforlar karanlıkta parlamakta ve parlak herhangi bir maddeden kendini şarj ederek odayı aydınlatmaktadır. Pırıltılı Straforlar Herhangi bir yapay veya doğal ışık kaynağına maruz bırakılarak tekrar şark edilebilirler. Pırıltılı strafor için pratik olarak, ışıkları 20-30 dakika açık bırakmak yeterli olur ve siz de tüm gece boyunca yıldızları tadını çıkarabilirsiniz. Diğer önerilen şarj metotları, 25 dakika güneş ışığına, normal florasan lambalara (standart neon tüpü) yada “black light”, ekonomik beyaz ampullere (soğuk ışık – 6700K) maruz bırakmaktır. Ürünlerin kullanım periyotlarına göre parlak enerjinin tekrar şarj edilebilmesi değişiklik gösterecektir.

Siz sadece hayal edin gerisini pırıltılı straforlara bırakın. Pırıltılı straforlar kullanım açısında da oldukça rahat ve düşük maliyetlidir. Özellikle çocuklarınızın çok seveceği pırıltılı straforlara piriltivizyon.com sitemizden ulaşabilir modellerimiz arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.