Dil
Türkçe English
Para Birimi
TL $
Alışveriş sepetiniz boş!

CAM TUGLA

Cam Tuğla ve Işıldayan cam tuğla

 

Cam tuğla yarı saydam duvar yapımı için kullanılan içi boş cam bloktur. Cam tuğla ısı ve ses yalıtımında iyi bir iletken işlemi görürken aynı zamanda ışık geçirme özelliği bulunan cam tuğla  yatay ve dikey mekanlarda oldukça rahat kullanılan bir yapı elemanıdır. Cam tuğla dayanlıklılık ve ışık geçirgenliği açısında oldukça dirençli bir maddedir.

 

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan cam tuğla dekorasyon açısında önemli bir yer tutarken aynı zamanda yangın tehlikesine karşıda olduça dayanıklıdır. Doğal aydınlatma amacıyla çoğu yerlerde kullanım oranı gittikçe artan cam tuğla son günlerde yerini daha modern bir yapı elemanı olan ışıldayan cam tuğlaya bırakmıştır. 

 

 

Cam tuğlanın kullanım yerleri; Apartman ve merdiven aralarında, Apartman boşluklarında, banyo,mutfak gibi iç mekan dizaynlarında, ofislerde ve bodrum pencereleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılan bir malzemedir.

 

Cam tuğla modelleri oldukça fazladır. Kullanıcılarının zevk ve stillerine göre şekil alır. Kullanım alanlarına göre cam tuğla daha renkli ya da sade cam tuğla modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Cam tuğla iyi bir yalıtkan olduğundan gün boyunca karanlıkta kalan alanları aydınlatmak için ışık sağlar. Işıldayan cam tuğla çok sağlamdır, ısı kaybını önler ve uygulama alanlarında yeni ufuklar açar. Işıldayan cam tuğla, herhangi bir ışığa 15-20 dakika süreyle maruz kaldıktan sonra karanlıkta 8 saat boyunca ışık verebilir.  Işıldayan cam tuğlanın maliyeti oldukça düşüktür aynı zamanda dekoratif açıdan mekanlarınızda hoş bir görüntü kazanmanızda size yardımcı olacaktır.

 

Ofislerinizde bölümlerinizi ayırmak için kullanacabileceğiniz cam tuğlalar diğer alanlarda da yardımcınız olacak aynı zamanda da dekor amaçlı kullanılabilecektir. Cam tuğla uygulaması için hazırlıklar önceden yapılmalıdır. Cam tuğla için zeminin düzgün olması gereklidir. Cam tuğla için genellikle beyaz fayans yapıştırıcısı kullanılır. Daha sonra harç işlemleri tamamlanır ve cam tuğlalar yüzeye yapıştırılır. Bu süreçte cam tuğlalar yerlerinden çıkarılmamalıdır.

 

Cam tuğla ve Işıldayan cam tuğla hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için makalemizden faydalanabilir,piriltivizyon.com sitemizden cam tuğla ve ışıldayan cam tuğla modellerine bakabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için bize ulaşabilir, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Unutmayın yaşanılan her yer güzeldir ve sizin küçük dokunuşlarınızla  çok daha güzelleşecektir.