Dil
Türkçe English
Para Birimi
TL $
Alışveriş sepetiniz boş!

Çocuk Gelişiminde Oyun Alanlarının Önemi

 

Eğitim aktiviteleri sadece okul alanlarında ve okul duvarları arkalarında sınırlandırılmamıştır. Aynı okullarda olduğu gibi farklı kuruluşlarda ve kurumlarda,hastahanelerde,alışveriş mekanlarında oyun alanları yerlerini almışlardır. Tüm bu çocuk oyun alanlarında nihai amaç çocukların enerjilerini pozitif şekilde harcamaları,ego gelişimleri,el ve ayak becerilerini geliştirmeleri,kendi güvenlerini kazanmaları,çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerini sağlamaktır. Çocuk oyun alanları yeni beceriler kazanarak yeni şeyler öğrenme seçenekleri sağlar. 

Oyun oynamak çocuklar için sosyal ve fizikler gelişim için en iyi eğitim programıdır. Çocuklar oyun oynarken paylaşma,yardımlaşma gibi basit kuralları öğrenirler. Ayrıca çocuklar kendine güvenlerinide oyun sayesinde kazanabilirler.

Çocuk oyun alanları hoplama,zıplama,koşmak için çocukların en büyük aktivasyon ve hareket alanıdır. Oyun türlerine bakarsak yaratıcı oyunlar,macera oyunları,puzzle,twister gibi oyunları sayabiliriz. Günümüzde çocuk oyun alanları dekorasyon firmaları,proje mimarları tarafından önemsenerek farklı ve yeni ekipmanlar kullanılmakta ve uygulanmaktadır. 

piriltivizyon.com çocuk oyun alanlarında farklı ve yeni ekipmanların öncülerinden olarak,çocukluğumuzda zevkle oynadığımız seksek oyununa farklı bir zemin hazırlamıştır.(Seksek zeminde birbirini izleyen çizilen kareler ve numaralandırılmasıyla oynan bir oyundur.) piriltivizyon.com  Surfloor sıvı zemin karoları ile seksek oyun alanı uygulanmaktadır. Sıvı zemin karoları içinde bulunan renkli sıvı jel sayesinde oyuna farklı bir boyut kazandırmaktadır. Çocuk sıvı jel üzerinde seksek oynarken 3 boyut heyecanı yaşar.

Sıvı Karo (Seksek oyunu faydaları)

* Sıvı jel sayesinde 3 boyutlu etkileşim

* Çocuklarda hayal gücü gelişimi

* Sıvı karo üzerinde zıplama

* Sıvı karo üzerinde ayak ve hareket becerilerinin gelişimi

* Sıvı karolar sayesinde renklerin öğrenilmesi

* Sıvı karo yumuşak zeminde hareket özgürlüğü