Dil
Türkçe English
Para Birimi
TL $
Alışveriş sepetiniz boş!

Çocuk Etkinlik Faaliyet


Çocuk etkinlik faaliyet alanları en küçük yaşlardan itibaren kreş,anaokulundan başlar ve çocuğun gelişim yaşına kadar devam eder. Pedagog ve çocuk gelişim uzmanları çocukların oyun oynaması,birtakım etkinlik ve faaliyetlerde bulunmasının çocuklarda zihinsel ve fiziksel gelişim ile birlikte hayal dünyasının gelişiminide sağladıklarını belirtmektedirler. 

Çocukların hal ve davranışları,kendilerine olan özgüven,arkadaş ilişkileri,yardımlaşma,birlikte hareket edebilme duyguları oyun ve etkinlik faaliyetleri ile olgunlaşır ve gerçekleşir. Çocukların açık alanlarda çocuk bahçelerinde oynayabileceği gibi kapalı alanlardada faaliyet ve oyun alanlarının olması çok önemlidir. Artık hemen hemen her kapalı sosyal alanda çocuk etkinliktik alanları oluşturulmaktadır. Bazı kapalı sosyal etkinlik ve oyun alanlarından örnek verirsek başlıcaları AVMLER,restoran çocuk oyun bölümleri,okul ve kreşlerde bulunan oyun odalarından bahsedebiliriz. 

Çocukların oyun ve etkinlik malzemeleri birçok çeşitlilik göstermektedir. Bunlar arasında zeminde kullanılan tatami minder,puzzle gibi zemin ürünlerinden örnek verebiliriz.

piriltivizyon.com yurt dışından ithalatını yaptığı ıvı zemin karolar,jelli karo,jel zemin karosu,Surfloor sıvı karo ile çocuk oyun etkinlik alanlarına farklı bir bakış açısı getirmiş ve çocukların eğlenmelerine sosyal açıdan katkıda bulunmuştur. Sıvı zemin karoları çocukların üzerinde oynayabilmesi için seksek şeklinde yere döşenir. Pvc zemin karosu içinde bulunan sıvı jel renkli bir lava likit şekilde üzerine basıldıkça hareket eder buda çocuklarda renkli bir görsel şölen oluşturur. Çocuk seksek oynarken üzerine bastığı sıvı zemin karolarının etkileşimini görerek,seksek oyunundan daha çok keyif alır. Seksek sıvı zemin karolarını öncelikle sosyal tesislerde uygulamış olan firmamız,ayrıca Mektebim Kolejleri gibi sektöründe önde gelen kurumlardada birçok uygulamaya imza atmıştır.